Dzisiaj jest Niedziela. 19 września 2021. Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir. Do końca roku zostało 104 dni.
Zagospodarowanie centrum wsi Mokre poprzez budowę chodnika
Autor: Administrator   
środa, 18 listopada 2020

W ramach projektu, który miał na celu zagospodarowanie placu w centrum wsi Mokre, w pobliżu przystanku autobusowego wykonane zostały prace polegające na ułożeniu kostki brukowej – wykonaniu chodnika, montaż tablicy ogłoszeń, uprzątnięcie i wykarczowanie terenu okalającego zatokę autobusową.

Projekt zakładał wykonanie chodnika w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży przemieszczających się przy drodze powiatowej. Po zrealizowaniu projektu teren przy jedynym przystanku autobusowym w miejscowości Mokre jest uporządkowany i dostosowany do poprawy bezpieczeństwa w centrum wsi. Największą potrzebą zgłaszaną przez mieszkańców było wykonanie chodnika prowadzącego do przystanku. Materiały oraz sprzęt potrzebny do wykonania zadania np. zagęszczarka lub łopaty, grabie i inne zostały nieodpłatnie użyczone przez Urząd Gminy oraz mieszkańców. Ze względu na sytuacje epidemiologiczną w Polsce zminimalizowaliśmy wkład własny mieszkańców, w trosce o ich bezpieczeństwo, dlatego główne prace związane z układaniem chodnika zlecone zostały firmie zewnętrznej.

Wartość projektu wyniosła 21 000,00 zł w tym dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 10 000,00 zł

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Siemkowice z lotu ptaka


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów