Dzisiaj jest Niedziela. 19 września 2021. Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir. Do końca roku zostało 104 dni.
Zagospodarowanie centrum wsi Mokre poprzez budowę chodnika
środa, 18 listopada 2020

W ramach projektu, który miał na celu zagospodarowanie placu w centrum wsi Mokre, w pobliżu przystanku autobusowego wykonane zostały prace polegające na ułożeniu kostki brukowej – wykonaniu chodnika, montaż tablicy ogłoszeń, uprzątnięcie i wykarczowanie terenu okalającego zatokę autobusową.

Projekt zakładał wykonanie chodnika w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży przemieszczających się przy drodze powiatowej. Po zrealizowaniu projektu teren przy jedynym przystanku autobusowym w miejscowości Mokre jest uporządkowany i dostosowany do poprawy bezpieczeństwa w centrum wsi. Największą potrzebą zgłaszaną przez mieszkańców było wykonanie chodnika prowadzącego do przystanku. Materiały oraz sprzęt potrzebny do wykonania zadania np. zagęszczarka lub łopaty, grabie i inne zostały nieodpłatnie użyczone przez Urząd Gminy oraz mieszkańców. Ze względu na sytuacje epidemiologiczną w Polsce zminimalizowaliśmy wkład własny mieszkańców, w trosce o ich bezpieczeństwo, dlatego główne prace związane z układaniem chodnika zlecone zostały firmie zewnętrznej.

Wartość projektu wyniosła 21 000,00 zł w tym dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 10 000,00 zł