Dzisiaj jest Niedziela. 19 września 2021. Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir. Do końca roku zostało 104 dni.
Zagospodarowanie placu przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemkowicach
Autor: Administrator   
piątek, 13 listopada 2020

W ramach projektu, który miał na celu zagospodarowanie placu przy budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Siemkowicach podjęte zostały następujące działania mające na celu stworzenie miejsca ogólnodostępnego dla mieszkańców, w celu rozwoju integracji społecznej. Projekt zakładał utworzenie miejsca przystosowanego dla potrzeb społeczności lokalnej w celu zwiększenia integracji i rozwoju wspólnoty. Głównym zrealizowanym zamierzeniem była budowa altany drewnianej oraz miejsca do organizacji imprez okolicznościowych na świeżym powietrzu typu grill i miejsce do tańczenia. W ramach projektu zakupiono i zamontowano ławki parkowe oraz kosz na śmieci. Projekt zakładał również zakup drzew i krzewów. Utworzenie miejsca integracji społecznej dla mieszkańców sołectwa Siemkowice oraz grup formalnych i nie formalnych to urzeczywistnienie potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców sołectwa podczas zebrań wiejskich i we wnioskach zgłaszanych do sołtysa czy Urzędu Gminy. Na terenie miejscowości Siemkowice działają prężnie stowarzyszenia min. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Siemkowice czy Koło Emerytów, Gminny Klub Sportowy, Kabaret Malwinki, które organizują różne spotkania z mieszkańcami sołectwa oraz turystami. Utworzenie miejsca integracji społecznej wzmocni więzi społeczne oraz wpłynie pozytywnie na odbiór społeczny przedsięwzięcia. Dogodna lokalizacja altany wraz z zagospodarowaniem tj. obok instytucji kultury, na terenie której wybudowana została ogólnodostępna siłownia napowietrzna będzie znakomitym dopełnieniem zagospodarowania tego terenu. Realizacja poszczególnych etapów projektu pozwoliła na zacieśnienie współpracy społeczeństwa tj. mieszkańców sołectwa Siemkowice.

Wartość projektu wyniosła 16 500,00 zł w tym dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 10 000,00 zł

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Siemkowice z lotu ptaka


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów