Dzisiaj jest Piątek. 20 września 2019. Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant. Do końca roku zostało 103 dni.
I N F O R M A C J A
Autor: Sylwia Gryndziak
piątek, 08 lutego 2019

Apelujemy! Psy wałęsające się, ale nie bezdomne!

Ponownie apelujemy do mieszkańców Gminy Siemkowice o zwrócenie uwagi na problem  wałęsających się zwierząt. Właścicieli psów prosimy o odpowiednie zabezpieczenie swoich nieruchomości przed samowolnym opuszczeniem przez psy i bezwzględne utrzymywanie zwierząt na terenie swojej posesji.

W większości przypadków, które zgłaszane są do Urzędu, to głównie zwierzęta nieodpowiednio dopilnowane przez właściciela, które oddaliły się z posesji. Zdarza się to często w okresie godowym zwierząt. Wówczas zwierzęta przemieszczają się nawet na odległość kilku kilometrów.

Psy w większości przypadków mają właścicieli, jednak szybko przyzwyczajają się do miejsca, w którym zapewniono im wyżywienie. Osoby, które zauważyły w pobliżu swojej posesji wałęsającego się psa nie powinny, także zamykać go na terenie swojej nieruchomości. W konsekwencji może to doprowadzić do tego, że psy nie będą wracać do swoich właścicieli. Pamiętajmy, aby nie odbierać psu szansy powrotu do domu!