Dzisiaj jest Niedziela. 19 września 2021. Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir. Do końca roku zostało 104 dni.
Rajd rowerowy bibliotekarzy
Autor: Jadwiga Freus   
środa, 14 maja 2014

Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej z Osjakowa w ramach ogólnopolskiego programu ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 13 maja 2014 w godzinach popołudniowych odwiedzili naszą bibliotekę. Jest to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, odwiedzają się by wymienić doświadczenia. Celem rajdu czytelników z Osjakowa było zapoznanie się z działalnością naszej placówki, historią Siemkowic i poznaniem atrakcji turystycznych w naszej gminie. 50 osobowa grupa by dotrzeć do Siemkowi pokonała trasę Felinów, Katarzynopole, Zmyślona, Pieńki Laskowskie , Laski, Pustkowie , Mokry Las.

Po zwiedzeniu kompleksu dworsko parkowego gości przywitała Pani Jolanta Kamyk kierownik biblioteki i zaprosiła do budynku by opowiedzieć o czytelnikach i zapoznać z działalnością naszej placówki. W dalszej części atrakcji przygotowanych dla naszych gości organizatorzy zaprosili do wspólnej zabawy przy ognisku. Uczestnicy rajdu z uwagą zapoznali się z historią Siemkowic przedstawioną przez pracownika biura promocji przy Urzędzie Gminy, oraz wysłuchali jak dawniej na naszym terenie nasi pradziadowie mówili w gwarze zapisanej w wierszach Marii Marchewkowej.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Siemkowice z lotu ptaka


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów