Dzisiaj jest Sobota. 22 lutego 2020. Imieniny obchodzą Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz, Wrócisław. Do końca roku zostało 314 dni.
Informacja o zakazie kąpieli w rzece Warta
Autor: Irena Biecuszek
piątek, 14 czerwca 2019

O BEZPIECZEŃSTWIE OSÓB PRZEBYWAJĄCYCH
NA OBSZARACH WODNYCH

W związku ze zbliżającym się sezonem letnim/wakacyjnym uprzejmie informuję, że zgodnie z ustawą z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych oraz pismem Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie:

1. Obowiązuje ustawowy zakaz kąpieli w obszarach wodnych do tego nieprzeznaczonych;
2.
Nie wolno kapać się w stawach hodowlanych, ujęciach wody pitnej, zbiornikach przeciwpożarowych, oczkach wodnych, przy śluzach, mostach;
3.
Na terenie Gminy Siemkowice kąpiel jest ,,całkowicie zabroniona” we wszystkich otwartych zbiornikach wodnych oraz w rzece Warta (w miejscowościach: Zmyślona, Katarzynopole, Pieńki – Bugaj) z uwagi na bezpieczeństwo.

WÓJT GMINY SIEMKOWICE
/-/ Zofia Kotynia