Dzisiaj jest Poniedziałek. 21 września 2020. Imieniny obchodzą Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita, Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz, Mira. Do końca roku zostało 102 dni.
100 lat Pani Zofii Kruk
Autor: Administrator   
środa, 26 czerwca 2019

W dniu 13 czerwca 2019 roku mieszkanka gminy Siemkowice Pani Zofia Kruk z domu Lont obchodziła stulecie urodzin. Dostojna Jubilatka urodziła się w Lipniku, miała dwie siostry i dwóch braci. W czasie II wojny zawarła małżeństwo ze Szczepanem Krukiem, z którym zgodnie przeżyła 44 lata, urodziła syna i córkę, od 1985 roku jest wdową. Obecnie mieszka w rodzinnej wsi wraz z córka Bożeną, opieka i życzliwość bliskich spowodowały że dożyła tak wspaniałego wieku. W całym życiu wiodło się Jej różnie, ale jako osoba skromna wszystko przyjmowała z wdzięcznością.

W dniu urodzin w intencji Pani Zofii, w kościele parafialnym w Lipniku odbyła się msza święta celebrowana przez ks. proboszcza Henryka Rabendę, który odczytał list gratulacyjny dla Jubilatki od Premiera Mateusza Morawieckiego. By uczcić tak ważne wydarzenie we mszy św. uczestniczyli  członkowie rodziny, znajomi i sąsiedzi. W jubileuszowych obchodach brały także udział władze Samorządu Gminnego w osobach: Wójt Zofia Kotynia, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Magdalena Beksa, oraz w imieniu władz powiatowych Tadeusz Ślusarek Radny Powiatu Pajęczańskiego. Wójt Gminy Pani Zofia Kotynia  odczytała list gratulacyjny, w którym czytamy:

„Niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny Jubileusz, niewielu też los daje możliwość przeżyć w jednym długim życiu tak wiele wydarzeń historii, doświadczyć trudów i radości życia całego wieku. Do tego szacownego grona Jubilatów dołączyła kolejna mieszkanka naszej gminy Pani Zofia, która dziś obchodzi swoje Setne Urodziny.”

Przedstawiciele samorządu przekazali Jubilatce list gratulacyjny, kwiaty i upominek oraz życzenia dalszych długich lat życia w zdrowiu i szczęściu. Padło wiele ciepłych słówi serdeczności pod adresem szanownej jubilatki również od rodziny i pozostałych gości.

Po mszy świętej Jubilatka wraz z rodziną i zaproszonymi gośćmi świętowała na przyjęciu urodzinowym zorganizowanym przez córkę.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego