Dzisiaj jest Niedziela. 20 września 2020. Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant. Do końca roku zostało 103 dni.
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Siemkowice
Autor: Irena Biecuszek   
środa, 10 lipca 2019

Tegoroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się 7 lipca w miejscowości Radoszewice, na boisku sportowym przy Publicznej Szkole Podstawowej. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP  w Siemkowicach pod patronatem Wójta Gminy Siemkowice oraz jednostka OSP Radoszewice.

Rywalizowały 4 drużyny seniorskie z jednostek OSP tj. OSP Siemkowice, Radoszewice, Lipnik
i Mokre oraz wystąpiła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – chłopców i dziewcząt OSP Radoszewice. Tradycyjnie zawody rozegrane zostały w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Młodzieżowe drużyny również pokonywały tor przeszkód, a zadanie bojowe miały ułatwione o budowę linii ssawnej.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Pajęcznie, a sędzią głównym zawodów był kap. Adam Derda.

W kategorii seniorów najlepsza okazała się drużyna wystawiona przez OSP Radoszewice. Drugie miejsce wywalczyli druhowie z OSP Mokre, trzecie zajęła drużyna z OSP Siemkowice, a czwarte OSP Lipnik.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia pucharów, dyplomów oraz nagród pieniężnych i rzeczowych zwycięzcom tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Podczas przekazywania upominków dla drużyn Komendant Gminny ZOSP RP druh Jacek Michalak, Prezes Zarządu OG ZOSP RP druh Waldemar Moryń, Prezes OSP Radoszewice druh Andrzej Górecki oraz sędzia główny kap. Adam Derda, złożyli wszystkim gratulacje oraz podziękowania za udział w zawodach.

Licznie zebrani kibice i miłośnicy sportów pożarniczych mieli możliwość na żywo sprawdzić przygotowanie strażaków-ochotników z poszczególnych jednostek OSP.

Dziękujemy wszystkim startującym druhnom i druhom, a mieszkańcom za obecność, za miłą atmosferę i zabawę oraz za strażacki doping.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego