Dzisiaj jest Poniedziałek. 21 września 2020. Imieniny obchodzą Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita, Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz, Mira. Do końca roku zostało 102 dni.
Jubileusz 111-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej i Orkiestry Dętej w Siemkowicach
Autor: Administrator   
piątek, 30 sierpnia 2019

Uroczystości Jubileuszowe jednostki OSP i Orkiestry Dętej w Siemkowicach rozpoczęły się w dniu 18 sierpnia 2019r. mszą świętą w intencji druhów strażaków i członków Orkiestry. Mszę jubileuszową celebrował ksiądz dziekan Paweł Hadaś,  proboszcz parafii pw. Św. Marcina w Siemkowicach.

Druga część jubileuszu odbyła się w dniu 24 sierpnia 2019 r. Korowód, złożony z pocztów sztandarowych, delegacji z jednostek OSP z terenu Gminy i Powiatu Pajęczańskiego, zaproszonych gości oraz mieszkańców wsi, przy dźwiękach Orkiestry Dętej z Siemkowic przemaszerował na plac przed remizą w Siemkowicach. Następnie nastąpiło złożenie meldunku o gotowości pododdziałów do uroczystości.

Po uroczystym podniesieniu flagi państwowej na maszt przy dźwiękach hymnu państwowego, prowadzący uroczystość Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Siemkowicach druh Waldemar Moryń  powitał przybyłych gości.

W uroczystości wzięli udział:  Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi - druh Jan Ryś,  Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Pajęcznie mł. Bryg. Leszek Marszał,  Z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Działoszynie asp. sztab. Witold Wiecha,  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pajęcznie  druh Krzysztof Piekarz, sołtys Pani Jolanta Ryś wraz Radą Sołecką, Pan Ryszard Muszyński - przedstawiciel Leśnictwa Mokry Las, Pan Dariusz Korbaczyński - przedstawiciel Leśnictwa Siemkowice, Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Siemkowicach  Pani Aurelia Płuciennik wraz z Panią Zofią Łakomą i Anną Moryń, Sponsorzy - przedstawiciele Firm min. ,,Firany u Beaty”- Państwo Beata i Leszek Góreccy, Oktawia i Piotr Walasik -właściciele Piekarni oraz sympatycy ochotników strażaków.

Samorząd Gminny reprezentowali: Wójt Gminy Siemkowice Zofia Kotynia,  Przewodniczący Rady Gminy Siemkowice Waldemar Moryń, Radny Rady Powiatu Pajęczańskiego Tadeusz Ślusarek,  Sekretarz Gminy Magdalena Beksa, Skarbnik Gminy - Iwona Grzegorczyk - Namyślak, Radni Gminy Siemkowice: Sebastian Stachera, Maria Szymańska, Henryk Janecki, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Siemkowicach - Elżbieta Korbaczyńska oraz Dyrektor Publicznego Przedszkola - Elżbieta Marek.

Dla uczczenia jubileuszu 111-lecia OSP w Siemkowicach dokonano odznaczenia jednostki i sztandaru Złotym Znakiem Związku OSP RP. Aktu dekoracji sztandaru dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi druh Jan Ryś. Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie odznaczeń dla zasłużonych strażaków. Druhowie otrzymali złote, srebrne, brązowe medale ,,Za zasługi dla pożarnictwa”,  odznaki „ Wzorowy Strażak” i odznaki za ,,Wysługę Lat”. Prezes OSP w Siemkowicach druh Jacek Michalak skierował słowa podziękowania za wspieranie działalności ochotniczych straży pożarnych  do Wójta Gminy Zofii Kotynia.

Życzenia jubilatom złożyli zaproszeni goście.  W imieniu samorządu gminnego Wójt Zofia Kotynia podczas swojego wystąpienia pogratulowała druhom strażakom z  jednostki OSP w Siemkowicach doniosłego jubileuszu, wyraziła uznanie dla wzorowej służby oraz życzyła wszystkim Druhom i Druhnom pomyślności i wytrwałości w udzielaniu pomocy potrzebującym. Słowa uznania skierowała także do Kapelmistrza Pana Stanisława Ryś i jego małżonki Ireny oraz członków Orkiestry Dętej za obecność w życiu kulturalnym i społecznym naszej gminy.

Po przemówieniach zaproszonych gości wypełnionych gratulacjami, życzeniami i wspomnieniami nastąpiła kolejna część programu jaką był poczęstunek oraz występ Orkiestry Dętej i wspólna zabawa do późnych godzin nocnych.

Fotorelacja:

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego