Dzisiaj jest Piątek. 22 listopada 2019. Imieniny obchodzą Cecylia, Marek, Maur, Wszemiła. Do końca roku zostało 40 dni.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemkowicach przyjmuje wnioski na pomoc materialną o charakterze socjalnym – stypendium i zasiłek szkolny
Autor: Izabela Marchewka
wtorek, 10 września 2019

W bieżącym okresie terminem do którego przyjmowane są wnioski jest 13 wrzesień 2019 r. a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych wnioski przyjmowane są do dnia 15 października br.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie (kryterium dochodowe do 528 zł na osobę w rodzinie), w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Zasiłek szkolny może otrzymać uczeń znajdujący się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego.