Dzisiaj jest Wtorek. 18 lutego 2020. Imieniny obchodzą Albert, Alberta, Albertyna, Fryda, Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa, Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława, Zuzanna, Zula. Do końca roku zostało 318 dni.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemkowicach przyjmuje wnioski na pomoc materialną o charakterze socjalnym – stypendium i zasiłek szkolny
Autor: Izabela Marchewka
wtorek, 10 września 2019

W bieżącym okresie terminem do którego przyjmowane są wnioski jest 13 wrzesień 2019 r. a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych wnioski przyjmowane są do dnia 15 października br.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie (kryterium dochodowe do 528 zł na osobę w rodzinie), w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Zasiłek szkolny może otrzymać uczeń znajdujący się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego.