Dzisiaj jest Poniedziałek. 14 października 2019. Imieniny obchodzą Alan, Bernard, Dominik, Dzierżymir, Fortunata, Kalikst, Kaliksta. Do końca roku zostało 79 dni.
Informuję, że dnia 27 września 2019 r. o godz. 8.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Siemkowicach odbędzie się XII sesja Rady Gminy Siemkowice.
Autor: Edyta Drab
piątek, 20 września 2019

Porządek dzienny posiedzenia.

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad oraz przyjęcie protokołu Nr IX, X, XI  sesji Rady Gminy.
  3. Informacja Wójta Gminy o działalności w okresie międzysesyjnym.
  4. Interpelacje i wnioski radnych.
  5. Informacja z realizacji budżetu gminy za I półrocze 2019 roku.
  6. Przedstawienie informacji o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2018/2019.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Siemkowice na lata 2019-2027.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2019 r.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli przedszkoli i innych placówek przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Siemkowice, pracujących z grupami obejmującymi dzieci 6-letnie i dzieci młodsze.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość i szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom zatrudnionym w oświatowych jednostkach organizacyjnych Gminy Siemkowice dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Gminy Siemkowice.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia statutu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemkowicach.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Siemkowice.
  15. Wolne wnioski, zapytania i odpowiedzi.
  16. Zamknięcie obrad XII sesji Rady Gminy.

Protokół z IX, X, XI sesji Rady Gminy jest wyłożony do wglądu w pok. Nr 4, z którego  treścią można się zapoznać.

Przewodniczący Rady Gminy
Waldemar Moryń