Dzisiaj jest Poniedziałek. 9 grudnia 2019. Imieniny obchodzą Delfina, Joachim, Joachima, Leokadia, Loda, Waleria, Wielisława, Wiesław. Do końca roku zostało 23 dni.
21 listopada dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siemkowicach, wraz z Panią Joanną Przygoda odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną
Autor: Katarzyna Gryndziak
piątek, 22 listopada 2019

Dzieci z grupy ,,0” 6b z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką. Dzieci zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Starszaki znakomicie sobie poradziły,chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej.  Każdy dzieciak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.