Dzisiaj jest Środa. 15 lipca 2020. Imieniny obchodzą Daniel, Dawid, Dawida, Egon, Henryk, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Lubomysł, Niecisław, Włodzimierz. Do końca roku zostało 170 dni.
Odblaskowy pierwszak
piątek, 06 grudnia 2019

W dniu 3 grudnia 2019 roku uczniowie klas I szkół podstawowych w Siemkowicach, Lipniku i Radoszewicach spotkali się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, asp.szt. Zbigniewem Kleszczyńskim, w ramach realizowanego programu profilaktyczno-edukacyjnego KPP w Pajęcznie ,,Odblaskowy Pierwszak”.

Uczniowie mogli dowiedzieć się jakich zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym należy przestrzegać, w szczególności poruszania się pieszych i rowerzystów. Uświadamiano dzieciom jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, które w sposób znaczący poprawiają bezpieczeństwo na drodze.

Na koniec uczniowie otrzymali ,,zestawy odblaskowe” w postaci kamizelek i opasek odblaskowych ufundowane przez Wójta Gminy Siemkowice. Dzieci z uśmiechem podziękowały za przekazaną wiedzę o bezpieczeństwie i podarunki