Dzisiaj jest Piątek. 10 kwietnia 2020. Imieniny obchodzą Antoni, Apoloniusz, Daniel, Ezechiel, Grodzisław, Henryk, Makary, Małgorzata, Michał, Pompejusz. Do końca roku zostało 266 dni.
Zwrot podatku akcyzowego w 2020r. dla rolników
Autor: Krystyna Augustyniak
środa, 08 stycznia 2020

Aby uzyskać zwrot podatku akcyzowego należy:

• złożyć w terminie od 1 lutego 2020r do 29 lutego 2020r do Urzędu Gminy w Siemkowicach wniosek o zwrot podatku akcyzowego wg załączonego wzoru,
  • do wniosku należy dołączyć faktury VAT za zakupiony olej napędowy w okresie 6 miesięcy przed terminem złożenia wniosku tj. od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020r . Faktury VAT muszą być wystawione na osobę będącą płatnikiem podatku rolnego (wnioskodawcę),
  • do wniosku należy dołączyć informację z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o wartości wskaźnika dużych jednostek przeliczeniowych bydła za 2019r ( informację składają tylko ci producenci rolni, którzy zajmują się hodowlą bydła na terenie gminy)

Limit zwrotu w 2020r wynosi:100,00 litrów na 1 ha użytków rolnych oraz 30,00litrów za 1 jedną roczną liczbę dużych jednostek przeliczeniowych bydła. Stawka zwrotu wynosi 1zł od 1 litra zakupionego paliwa. Wypłata zwrotu podatku nastąpi w m-cu kwietniu 2020r.

Druki do pobrania:

- Edytowalny formularz wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej