Dzisiaj jest Wtorek. 2 czerwca 2020. Imieniny obchodzą Efrem, Erazm, Eugeniusz, Marcelin, Maria, Marianna, Mikołaj, Nicefor, Piotr, Racisław. Do końca roku zostało 213 dni.
Dystrybucja maseczek na terenie gminy Siemkowice

W związku z wprowadzonym obowiązek osłaniania twarzy w miejscach publicznych, władze gminy Siemkowice mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców zakupiły ze środków budżetu gminy 4500 szt. maseczek ochronnych dla gminnej społeczności. Pakiety z maseczkami przekazane zostały nieodpłatnie wszystkim mieszkańcom gminy. W ten sposób postanowiliśmy ułatwić naszym mieszkańcom dostęp do niezbędnej ochrony. Każde gospodarstwo domowe otrzymało taką ilość maseczek ile osób zadeklarowanych w deklaracji opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W akcję dystrybucji maseczek zaangażowali się pracownicy Urzędu, sołtysi, radni oraz druhowie strażacy.

Zakupione maseczki ochronne posiadają niezbędne certyfikaty i są wielokrotnego użytku. Należy jednak pamiętać o tym, aby maseczki mogły spełniać swoją funkcję, należy dbać o ich sterylność. W tym celu zaleca się regularnie pranie w wysokiej temperaturze min. 600C lub prasowanie żelazkiem.