Dzisiaj jest Wtorek. 27 października 2020. Imieniny obchodzą Frumencjusz, Iwona, Sabina, Siestrzemił, Wincenty. Do końca roku zostało 66 dni.
Otwarcie 15 października 2020r. "punktu poboru materiału biologicznego do przeprowadzania testu na obecność koronawirusa SARS -CoV-2" w SP ZOZ w Pajęcznie
piątek, 16 października 2020
Przy Szpitalu w Pajęcznie na ul.1 Maja 13/15 od 15 października 2020 r. otwarty będzie punkt Drive-Thru.

Od czwartku 15 października 2020r. będzie otwarty "Punkt poboru materiału biologicznego do przeprowadzania testu na obecność koronawirusa SARS -CoV-2". Pobranie wymazów będzie odbywać się w namiocie przy budynku SPZOZ w Pajęcznie – ul. 1 Maja 13/15 w Pajęcznie. Punkt będzie czynny codziennie, w godzinach od 7.00 do 11.15 w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty, niedziele oraz od 13:00 do 17:15 w środy. Będzie działał na zasadach punktu Drive-Thru, gdzie próbki pobierane będą tylko i wyłącznie od osób przebywających w samochodach. W mobilnym punkcie pobrań pacjenci będą mieli wykonywane testy po zleceniu ich przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Skierowania na wymazy są wystawiane w systemie informatycznym przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Informacje dla  pacjentów chcących skorzystać z punktu Drive-Thru :

• Pacjent na 2-3 h przed badaniem nie powinien spożywać posiłków, myć zębów, nie stosować płynów do płukania jamy ustnej, nie żuć gumy, nie stosować leków wziewnych, przeciwdrobnoustrojowych ani tabletek do ssania na gardło.
  • Pacjent skierowany przez lekarza POZ na wymaz  przyjeżdża samochodem, którego nie może opuszczać przez cały czas procedury pobierania wymazu:
  • pacjent zgłasza się na badanie w maseczce zakrywającej usta i nos;
  • przygotowuje dokument ze zdjęciem i nr PESEL;
  • pielęgniarka odbiera dokument  potwierdzający tożsamość i dokonuje czynności administracyjnych;
  • na polecenie pielęgniarki pacjent zdejmuje maseczkę i otwiera szeroko usta;
  • pielęgniarka  pobiera wymaz z gardła pacjenta przez uchyloną szybę w samochodzie;

Z poważaniem,
Dr n. med. Agnieszka Kubot-Krawczyk