Dzisiaj jest Niedziela. 6 grudnia 2020. Imieniny obchodzą Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj. Do końca roku zostało 26 dni.
Nowe zasady bezpieczeństwa (od 7 listopada)
czwartek, 05 listopada 2020

Na terytorium całego kraju nadal obowiązuje strefa czerwona.

Od soboty, 7 listopada w całym kraju będą obowiązywać nowe, zaostrzone środki bezpieczeństwa:

• W dziedzinie edukacji, kultury i sportu:
    • nauka zdalna zostanie rozszerzona na uczniów szkół podstawowych w klasach I-III (od poniedziałku 9 listopada do 29 listopada);
    • przedłużono naukę zdalną dla uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów (do 29 listopada);
    • utrzymano dotychczasowe zasady w pozostałych dziedzinach (m. in. zamknięcie basenów i siłowni, zakaz udziału publiczności w wydarzeniach sportowych).
  • W życiu społecznym:
    • do 29 listopada zamknięte będą instytucje kultury (teatry, kina, muzea etc.);
    • ograniczenie liczby wiernych w kościołach (maksymalnie 1 osoba na 15 m2);
    • utrzymano dotychczasowe zasady w pozostałych dziedzinach życia społecznego (m. in. zakaz organizowania spotkań i imprez, ograniczenie liczebności zgromadzeń do 5 osób, ograniczenia dla seniorów).
  • W gospodarce:
    • w galeriach handlowych będą mogły być otwarte jedynie wybrane kategorie sklepów (z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, budowlanymi, z prasą, z produktami dla zwierząt, ze środkami czystości oraz apteki);
    • w sklepach o powierzchni poniżej 100 m2 zostanie wprowadzony limit 1 osoby na 10 m2,
    • hotele będą dostępne jedynie dla osób w podróży służbowej;
    • pozostałe ograniczenia nie ulegną zmianie (m. in. zawieszenie działalności sanatoriów, limit osób w sklepach o powierzchni większej niż 100 m2, usługi gastronomiczne jedynie na wynos).

Wykaz aktualnych obostrzeń dostępny jest TUTAJ.

Więcej informacji – https://www.gov.pl/web/koronawirus