Dzisiaj jest Niedziela. 6 grudnia 2020. Imieniny obchodzą Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj. Do końca roku zostało 26 dni.
“Niepodległa do hymnu 2020”
wtorek, 10 listopada 2020
„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy wspólnie najważniejsze święto!

Poniżej publikujemy treść pisma wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego dotyczące akcji “Niepodległa do hymnu 2020” :

Szanowni Państwo,

Już wkrótce obchodzić będziemy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dziś niestety, sytuacja epidemiczna w Polsce i na świecie w sposób znaczący ogranicza normalne funkcjonowanie społeczeństwa, wręcz zmienia naszą codzienność w wielu najważniejszych aspektach. Jednym z przejawów tych ograniczeń, jest niemożność podniosłego, powszechnie i z dumą praktykowanego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada – jednego z najdonioślejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Kierując się naszym wspólnym bezpieczeństwem i odpowiedzialnością za siebie i innych Biuro Programu NIEPODLEGŁA zaproponowało i zaprasza mieszkańców każdej miejscowości do symbolicznego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości poprzez udział w akcji „Niepodległa do hymnu”. Tegoroczna edycja kampanii, polegającej na wspólnym odśpiewaniu lub odegraniu „Mazurka Dąbrowskiego” w dniu Święta 11 listopada o godz. 12:00, ze względu na obostrzenia sanitarno-ochronne odbywać się będzie w zmienionej formule. O szczegółach „Niepodległej do hymnu 2020 – dołącz do akcji!” oraz innych możliwościach bezpiecznego i godnego świętowania 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszych małych Ojczyznach znajdą Państwo na stronie programu www.niepodlegla.gov.pl, jak również w załączniku infograficznym.

Serdecznie zachęcając do przyłączenia się do akcji „Niepodległa do hymnu”, zwracam się z prośbą o upowszechnienie tej patriotycznej kampanii wśród mieszkańców naszego województwa. Jestem przekonany, że pomimo sytuacji epidemicznej, nie zaniknie nasze poczucie wspólnoty i w tym szczególnym dniu będziemy razem, śpiewając w naszych domach, na balkonach czy podwórkach „Mazurka Dąbrowskiego”.

Łączę wyrazy szacunku i poważania

WOJEWODA ŁÓDZKI

Tobiasz Bocheński