Dzisiaj jest Niedziela. 6 grudnia 2020. Imieniny obchodzą Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj. Do końca roku zostało 26 dni.
piątek, 13 listopada 2020

AKCJA ,, ODBLASKOWY PIERWSZAK” w Gminie Siemkowice

Na przełomie października i listopada 2020 roku Policjanci z Komendy Policji w Pajęcznie w ramach akcji profilaktycznej ,,Odblaskowy pierwszak” odwiedzili pierwszaków w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siemkowicach i Radoszewicach. Z uczniami klas pierwszych odbyły się spotkania dotyczące bezpieczeństwa w ruch drogowym. Mundurowi omówili zasady bezpiecznego poruszania po drogach oraz jaką ważną rolę w bezpieczeństwie w ruchu drogowym odgrywają elementy odblasków. Podczas spotkania uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe i naklejki, które zostały zakupione przez Wójta Gminy Siemkowice. Łącznie 47 pierwszaków z terenu naszej Gminy zostało wyposażonych w elementy odblaskowe. Dzieci zobligowały się do noszenia kamizelek i naklejek odblaskowych, co w znacznym stopniu może przełożyć się na bezpieczeństwo dzieci w naszym powiecie. Spotkanie dostarczyło im dużo pozytywnych emocji.