Dzisiaj jest Sobota. 16 stycznia 2021. Imieniny obchodzą Marcel, Waleriusz, Włodzimierz. Do końca roku zostało 350 dni.
poniedziałek, 14 grudnia 2020
Urząd Gminy w Siemkowicach informuje mieszkańców, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przyznał Gminie Siemkowice dotację w wysokości 30 083,00 zł netto.

W ramach zadania pn.: „Usuwanie i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Siemkowice – etap VI” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, z terenu Gminy Siemkowice usunięto blisko 95 ton materiałów zawierających niebezpieczny dla zdrowia i życia azbest.

Łączna wartość przedsięwzięcia wyniosła 33 425,82 zł netto, z czego dotacja z WFOŚiGW we Łodzi wyniosła 30 083,00 zł netto , natomiast środki własne Gminy Siemkowice to kwota 3 342,82 zł netto. W wyniku postępowania wyłoniona została Firma REVOL sp. z o.o. sp. k. ul. Senatorska 21/30-31, 93-192 Łódź. W dniach od 23.11.2020 r. do 14.12.2020 r. wyroby zawierające azbest usunięto z 40 nieruchomości z terenu Gminy. Zakres zadania obejmował:

- zabezpieczenie, załadunek, transport na składowisko i unieszkodliwienie materiałów zawierających azbest zmagazynowanych na nieruchomościach.