Dzisiaj jest Poniedziałek. 27 września 2021. Imieniny obchodzą Amadeusz, Amedeusz, Damian, Kosma, Przedbor, Urban. Do końca roku zostało 96 dni.
Zwrot podatku akcyzowego w 2021r. dla rolników
Autor: Krystyna Augustyniak
środa, 20 stycznia 2021
Informuje się mieszkańców gminy ,że w 2021r producenci rolni, będą mogli składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do Wójta właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu tego producenta rolnego w terminie:
  • od 1 lutego 2021r do 01 marca 2021r wraz z fakturami z okresu od 01.08.2020r do 31.01.2021r.

Stawka wynosi 1 zł od 1 litra oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej i jest taka sama jak w roku ubiegłym. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z ARiMR o ilości wskaźnika DJP bydła za 2020r. Przekazanie zwrotu podatku zostanie dokonane za pośrednictwem konta bankowego, które należy wskazać we wniosku.

Załączniki:

Formularz wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (format pdf)

Oświadczenie o dzierżawach (format pdf)

Oświadczenie do uzyskania pomocy publicznej (format pdf)

Pismo Wojewody Łódzkiego w sprawie zwrotu podatku akcyzowego (format pdf)