Dzisiaj jest Sobota. 19 czerwca 2021. Imieniny obchodzą Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo, Protazy, Sylweriusz. Do końca roku zostało 196 dni.
piątek, 19 lutego 2021

Informuję, że dnia 26 lutego 2021  r.  o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy  w Siemkowicach odbędzie się XXV sesja Rady Gminy Siemkowice.

Porządek dzienny posiedzenia:

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad oraz przyjęcie protokołu Nr XXIII i XXIV sesji Rady Gminy.
  3. Stan bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Gminy Siemkowice za 2020r.
  4. Sprawozdanie z realizacji zadań GOPS za 2020 r.
  5. Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny i systemie pieczy zastępczej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Siemkowicach za 2020 r.
  6. Sprawozdanie z działalności Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds.  Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Siemkowicach za 2020 r.
  7. Informacja z działalności Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2020 r.
  8. Informacja Wójta Gminy o działalności w okresie międzysesyjnym.
  9. Interpelacje i wnioski radnych.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2021 rok.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie nie wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego w budżecie Gminy Siemkowice na 2022 rok.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia wysokości stawki tej opłaty oraz zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na nieruchomościach, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Siemkowice na rok 2021.
  16. Wolne wnioski, zapytania i odpowiedzi.
  17. Zamknięcie obrad XXV sesji Rady Gminy.

Protokół z XXIII i XXIV sesji Rady Gminy jest wyłożony do wglądu w pok. Nr 4, z którego  treścią można się zapoznać.

Przewodniczący Rady Gminy

Waldemar Moryń