Dzisiaj jest Poniedziałek. 27 września 2021. Imieniny obchodzą Amadeusz, Amedeusz, Damian, Kosma, Przedbor, Urban. Do końca roku zostało 96 dni.
Szkody spowodowane przez bobry
czwartek, 01 kwietnia 2021

W ostatnim czasie można zaobserwować coraz więcej szkód wyrządzonych przez bobry.

Wnioski o odszkodowanie za szkody wyrządzone przez bobry należy składać do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Na stronach internetowych Dyrekcji Ochrony Środowiska są zawarte szczegółowe informacje na temat wniosków i niezbędnych załączników.

Ustawa o ochronie przyrody stanowi, że oględzin i szacowania szkód, także ustalania wysokości odszkodowania i jego wypłaty, dokonuje Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, a na obszarze parku narodowego dyrektor tego parku. Ustawa określa także, że właściciele lub użytkownicy gospodarstw rolnych i leśnych mogą współdziałać m.in. z regionalnym dyrektorem ochrony środowiska, a na obszarze parku narodowego – z dyrektorem tego parku, w zakresie sposobów zabezpieczania upraw i płodów rolnych, lasów oraz zwierząt gospodarskich przed szkodami powodowanymi przez zwierzęta. Współdziałanie może obejmować budowę urządzeń lub wykonanie zabiegów zapobiegających szkodom.

Szczegółowe informacje pod adresem: http://bip.lodz.rdos.gov.pl/szacowanie-szkod-wyrzadzonych-przez-zwierzeta-objete-ochrona-gatunkowa