Dzisiaj jest Poniedziałek. 27 września 2021. Imieniny obchodzą Amadeusz, Amedeusz, Damian, Kosma, Przedbor, Urban. Do końca roku zostało 96 dni.
Autor: Administrator   
piątek, 30 kwietnia 2021

Szanowni Państwo,
Szanowni Mieszkańcy województwa łódzkiego i Łodzi,

w bieżącym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja pierwszej w nowożytnej Europie i drugiej, po amerykańskiej, spisanej ustawie zasadniczej. Naszą wieloletnią tradycją były organizowane przez Wojewodę Łódzkiego przed Płytą Grobu Nieznanego Żołnierza w Łodzi wojewódzkie uroczystości z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.

W tym roku, w związku z sytuacją epidemiczną w kraju oraz mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszego regionu, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński postanowił nie organizować obchodów Święta Konstytucji 3 maja.

Jednocześnie w imieniu Wojewody Łódzkiego zapraszamy Państwa do indywidualnego i godnego uczczenia Święta Narodowego Trzeciego Maja. Proponujemy w tym dniu przy zachowaniu obowiązujących ograniczeń sanitarnych oddać hołd bohaterom tamtych doniosłych wydarzeń, poprzez złożenie biało czerwonych kwiatów pod tablicami, obeliskami i pomnikami upamiętniającymi uchwalenie Konstytucji 3 maja lub przy innych lokalnych miejscach pamięci narodowej.

Z wyrazami szacunku

ZASTĘPCA DYREKTORA
BIURA WOJEWODY
Kamil Wojtysiak

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Siemkowice z lotu ptaka


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów