Dzisiaj jest Poniedziałek. 27 września 2021. Imieniny obchodzą Amadeusz, Amedeusz, Damian, Kosma, Przedbor, Urban. Do końca roku zostało 96 dni.
Produkcja rolna bez pozostałości środków ochrony roślin
Autor: Administrator   
piątek, 30 kwietnia 2021
W związku z występującymi nieprawidłowościami w stosowaniu środków ochrony roślin związanymi z pozostałościami substancji aktywnych w próbach płodów rolnych w ilościach przekraczających najwyższe dopuszczalne poziomy pozostałości (NDP) lub niedopuszczonymi do stosowania w danej uprawie, Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje, że w celu uniknięcia w/w nieprawidłowości należy:
 1. Stosować środki ochrony roślin zgodnie z zapisami etykiety z uwzględnieniem integrowanej ochrony roślin. etykiety znajdują się na stronie internetowej ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi www.minrol.gov.pl w zakładce informacje branżowe / produkcja roślinna / ochrona roślin / pozostałe informacje na temat środków ochrony roślin.
 2. Stosować środki ochrony roślin, które posiadają zezwolenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi. rejestr środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu i stosowania znajduje się na stronie internetowej ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi www.minrol.gov.pl w zakładce informacje branżowe / produkcja roślinna / ochrona roślin / pozostałe informacje na temat środków ochrony roślin.
 3. Kupować środki ochrony roślin tylko w legalnych miejscach. adresy sklepów w których można kupić środki ochrony roślin znajdują na stronie internetowej wojewódzkiego inspektoratu ochrony roślin i nasiennictwa w łodzi www.piorin.gov.pl/lodz w zakładce rejestry i ewidencje.
 4. Przestrzegać okresu karencji (okres między ostatnim zastosowaniem środka a konsumpcją danego produktu roślinnego).
 5. Wykonywać zabiegi ochrony roślin sprawnym technicznie i skalibrowanym sprzętem. adresy stacji kontroli opryskiwaczy znajdują na stronie internetowej wojewódzkiego inspektoratu ochrony roślin i nasiennictwa w łodzi www.piorin.gov.pl/lodz w zakładce rejestry i ewidencje.
 6. zabiegi z zastosowaniem środków ochrony roślin przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych wykonywać po ukończeniu szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin lub doradztwa dotyczącego środków ochrony roślin lub integrowanej produkcji.

OCHRONA PSZCZÓŁ I INNYCH OWADÓW ZAPYLAJĄCYCH

 1. Zachowuj podczas zabiegu odpowiednie odległości od pasiek – 20 m
 2. Wykonuj zabiegi ochronne wieczorem, po oblocie pszczół
 3. Zapobiegaj znoszeniu cieczy roboczej
 4. Pamiętaj, że każdy błąd może spowodować zatrucia i śmierć zapylaczy
 5. Przestrzegaj okresów prewencji
 6. Informuj właścicieli pasiek o planowanych zabiegach
 7. Zapoznaj się szczegółowo z treścią etykiety
 8. Stosuj tylko środki dopuszczone do obrotu
 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Siemkowice z lotu ptaka


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów