Dzisiaj jest Sobota. 19 czerwca 2021. Imieniny obchodzą Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo, Protazy, Sylweriusz. Do końca roku zostało 196 dni.
Informacja o zakazie kąpieli
Autor: Irena Biecuszek   
wtorek, 18 maja 2021

Gorące, letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Kąpiel w jeziorach, morzu, rzekach czy zbiornikach wodnych to nie tylko sposób na ochłodę w upalne dni, ale także doskonała rozrywka. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taka rozrywka może być również bardzo niebezpieczna. Podczas wypoczynku trzeba w pierwszej kolejności zadbać więc o bezpieczeństwo, swoje i najbliższych. Poniżej informacja o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.

INFORMACJA O BEZPIECZEŃSTWIE OSÓB PRZEBYWAJĄCYCH NA OBSZARACH WODNYCH

W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym, a także z ustawą z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych oraz pismem Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie przypominamy o zasadach bezpieczeństwa na wodą:

  1. Obowiązuje ustawowy zakaz kąpieli w obszarach wodnych do tego nieprzeznaczonych;
  2. Nie należy kąpać się w stawach hodowlanych, ujęciach wody pitnej, zbiornikach przeciwpożarowych, oczkach wodnych, przy śluzach, mostach;
  3. Na terenie Gminy Siemkowice, z uwagi na bezpieczeństwo, kąpiel jest ,,całkowicie zabroniona” we wszystkich otwartych zbiornikach wodnych oraz w rzece ,,WARTA” (w miejscowościach: Zmyślona, Katarzynopole, Pieńki – Bugaj).

WÓJT GMINY SIEMKOWICE
/-/ Zofia Kotynia

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptakaPunkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego