Dzisiaj jest Piątek. 20 września 2019. Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant. Do końca roku zostało 103 dni.
Informacja o obowiązku wyposażenia swoich posesji w kosze na odpady komunalne...

Urząd Gminy w Siemkowicach informuje wszystkich właścicieli i użytkowników nieruchomości o obowiązku wyposażenia swoich posesji w kosze na odpady komunalne stałe i zbiorniki bezodpływowe na ścieki. (obowiązek wyposażenia nieruchomości w pojemniki na odpady komunalne stałe i zbiorniki bezodpływowe na ścieki oraz ich opróżnianie wynika z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Siemkowice przyjętego Uchwałą Rady Gminy Nr XXIX/121/10 z dnia 16 września 2010r. zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996r. Dz. U. z 2005r. nr 236 poz. 2008).

Mieszkańców, którzy do chwili obecnej nie wypełnili obowiązku wyposażenia swoich nieruchomości w pojemniki służące do gromadzenia odpadów komunalnych informujemy, że na  terenie gminy  prowadzą działalność w zakresie zbierania i transportu odpadów komunalnych dwie firmy posiadające zezwolenie wydane przez Wójta Gminy Siemkowice tj. Firma „EKO – REGION„ i „REMONDIS„ z którymi można podpisać umowę na wywóz śmieci. (bliższych informacji można uzyskać w Urzędzie  Gminy  pok. Nr 11) .

Obowiązuje również konieczność posiadania umowy na opróżnianie zbiorników bezodpływowych.

Na opróżnianie zbiorników bezodpływowych otrzymali zezwolenie Wójta Gminy Siemkowice przedsiębiorcy :

- Beata Grzesik zam. Siemkowice, ul. Juliusza Słowackiego 3 (tel. kontaktowy  662259048 )

- Katarzyna Szuster zam. Lipnik 76 (tel. kontaktowy 43 8417158 )

- Jolanta Zdunek  zam. Siemkowice, ul. Adama Mickiewicza 13 (tel. kontaktowy  660745621 )

Ponadto informuje się, że obowiązuje całkowity zakaz:

● wywożenia śmieci do lasów i na dzikie wysypiska

● wypuszczania ścieków do przydrożnych rowów   oraz na prywatne działki

● zanieczyszczania dróg przy wykonywaniu prac polowych