Dzisiaj jest Poniedziałek. 27 września 2021. Imieniny obchodzą Amadeusz, Amedeusz, Damian, Kosma, Przedbor, Urban. Do końca roku zostało 96 dni.
Ważna informacja ARiMR: dopłaty w 2021 r. tylko przez Internet – wnioski do 17 czerwca!
czwartek, 10 czerwca 2021
Został tylko tydzień na złożenie wniosków o płatności bezpośrednie i dopłaty obszarowe za 2021 r. Obecnie o dopłaty można ubiegać się jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, a Agencja nie wysyła oświadczeń o braku zmian w formie papierowej. Nie warto zwlekać ze złożeniem wniosku. Kto nie zdąży złożyć wniosku do 17 czerwca będzie miał pomniejszone należne dopłaty o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia. Ostateczny termin złożenia wniosków upływa 12 lipca.

Rolnicy, którzy nie mają komputerów lub obawiają się, że sami nie poradzą sobie z wypełnieniem wniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników Agencji. W placówkach udostępnione zostały stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych. Biura Powiatowe zorganizują również dodatkowe dyżury:

• w sobotę, 12 czerwca, w godz. 7:30 – 15:30,
  • w dniach 14 – 18 czerwca, do godz. 20:00.

Wszelkie wątpliwości można konsultować dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7:00-19:00 oraz w soboty 10:00-16:00).