Dzisiaj jest Czwartek. 24 października 2019. Imieniny obchodzą Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon. Do końca roku zostało 69 dni.
Fotorelacja z I Gminnego Święta Straży

4 maja 2012

Dzień Strażaka zainicjował australijski strażak z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków 2 grudnia 1998 roku w Linton. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto państwowe.

Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, gotowość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują bez względu na własne bezpieczeństwo, to działania wpisane w codzienną strażacką służbę. Jak mówią o sobie ich praca to służba.

W tym roku w Siemkowicach odbyły się pierwsze wspólne obchody Dnia Strażaka z udziałem wszystkich jednostek z terenu gminy.

Jednostki z pocztami sztandarowymi przybyły do Siemkowic z Lipnika, Radoszewic, Ożegowa, Mokrego i Lasek. Wszyscy zebrani wraz z zaproszonymi gośćmi w osobach:

• Wójt Gminy Pani Zofia Kotynia,
  • Członek Zarządu Powiatu Pajęczańskiego Tadeusz Ślusarek,
  • Honorowy prezes Zarządu Gminnego Bogdan Błasiak,
  • Radni wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Waldemarem Moryniem.

Po uformowaniu  kolumny wraz z Orkiestrą Dętą z Siemkowic przemaszerowali do kościoła na mszę  świętą. Po mszy świętej proboszcz Siemkowickiej parafii poświęcił samochody bojowe. By nadać szczególny charakter tego święta strażacy po wyjściu  z  kościoła przy dźwiękach marszy granych przez Orkiestrę przeszli ulicami Siemkowic do remizy OSP. Gospodarze tj. jednostka OSP z Siemkowic zaprosili wszystkich uczestników na skromny poczęstunek, który przygotowały kobiety z Rady Sołeckiej z Panią sołtys Jolantą Ryś.

Obecny Zarząd OSP wraz z druhami z Siemkowic korzystając z rangi tego święta uroczyście podziękowali za 17- letnią działalność byłemu prezesowi jednostki, druhowi  Waldemarowi Moryń oraz Pani Wójt za zaangażowanie i długoletnią współpracę z druhami z Siemkowic. Dzień strażaka obchodzony będzie każdego roku w innej miejscowości w 2013 roku wszystkie jednostki spotkają się w Lipniku.