Dzisiaj jest Niedziela. 19 września 2021. Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir. Do końca roku zostało 104 dni.
Zwrot podatku akcyzowego w 2021r. dla rolników
Autor: Krystyna Augustyniak
środa, 11 sierpnia 2021
Informuje się mieszkańców gminy, że w 2021r producenci rolni, będą mogli składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej za II półrocze 2021r do Wójta właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu tego producenta rolnego w  terminie:
  • od 1 sierpnia 2021r do 31 sierpnia 2021r wraz z fakturami z okresu od 01.02.2021r do 31.07.2021r.

Stawka wynosi 1 zł od 1 litra oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej i jest taka sama jak w roku ubiegłym. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z ARiMR o ilości wskaźnika DJP bydła za 2020r. (jeśli nie był składany wniosek w I półroczu 2021r). Przekazanie zwrotu podatku zostanie dokonane za pośrednictwem konta bankowego, które należy wskazać we wniosku.

Załączniki:

Formularz wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (format pdf)

Oświadczenie o dzierżawach (format pdf)

Oświadczenie do uzyskania pomocy publicznej (format pdf)