Dzisiaj jest Niedziela. 19 września 2021. Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir. Do końca roku zostało 104 dni.
Informujemy, że wkrótce rozpoczną się prace na odcinku linii kolejowej nr 131 w miejscowości Marchewki.
środa, 18 sierpnia 2021
W związku z powyższym przejazd pod wiaduktem w Marchewkach (droga powiatowa nr 4536E) w terminie od 17 sierpnia do 15 listopada 2021 r. zostaje całkowicie zamknięty.

W ramach remontu wiaduktu kolejowego zakłada się m.in.: demontaż torowiska, rozbiórka konstrukcji, budowę nowego obiektu. Pracę będą prowadzone w dwóch fazach, osobno dla każdego z torów, ponieważ drugim torem prowadzony będzie ruch pociągów.

Linia kolejowa nr 131 stanowiąca znaczną część tzw. Magistrali Węglowej jest linią dwutorową, zelektryfikowaną, magistralną, znaczenia państwowego, łączącą stacje Chorzów Batory i Tczew. Zamknięcie drogi powiatowej nr 4536E niezbędne jest do bezpiecznego wykonania robót budowlanych dla kompleksowej przebudowy obiektu inżynieryjnego. Inwestorem jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.