Dzisiaj jest Niedziela. 19 września 2021. Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir. Do końca roku zostało 104 dni.
X Jubileuszowe Wojewódzkie Święto Chrzanu
środa, 18 sierpnia 2021

Na prośbę Wójta Gminy oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Osjakowie w związku z podjętą wzorem lat ubiegłych organizacją X Jubileuszowego Wojewódzkiego Święto Chrzanu, które odbędzie się 29 sierpnia 2021 r. na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osjakowie, przekazujemy poniższe informacje i zachęcamy plantatorów chrzanu do wzięcia udziału w konkursach na:

• najdłuższy korzeń chrzanu
  • najgrubszy korzeń chrzanu
  • najokazalszy korzeń chrzanu

oraz wytypowanie minimum jednej pary reprezentującej gminę

• w Konkursie tarcia chrzanu

Ponadto może wziąć udział grupa do prezentacji artystycznego dorobku oraz do uczestnictwa w strefie wystawienniczej.

Zgłoszenia do udziału przyjmowane będą do 20 sierpnia 2021 roku ( w zależności od rodzaju konkursu).

X Jubileuszowe Wojewódzkie Święto Chrzanu, to wydarzenie promujące nadwarciański chrzan, jako zdrowy i smaczny produkt, dające  możliwość prezentacji dorobku artystycznego naszego regionu praz promocji lokalnych plantatorów, przetwórców chrzanu, przedsiębiorców, producentów żywności, a także instytucji wspierających rolnictwo.

Z A P R A S Z A M Y!

Kontakt w sprawie zgłoszeń:
Dominika Wróbel, Alicja Janik
Tel. 603557340 lub 43 8423323

Załączniki:

1. Regulamin konkursu "tarcia chrzanu" (format pdf)

2. Formularz zgłoszenia do konkursu "tarcia chrzanu" (format pdf)

3. Regulamin konkursów na: "najdłuższy korzeń chrzanu"; "najgrubszy korzeń chrzanu"; "najokazalszy korzeń chrzanu" (format pdf)

4. Formularz zgłoszenia do konkursów na najdłuższy, najgrubszy i najokazalszy korzeń chrzanu (format pdf)