Dzisiaj jest Niedziela. 17 października 2021. Imieniny obchodzą Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława, Wiktor, Wiktoriusz. Do końca roku zostało 76 dni.
Złote Gody 2021
wtorek, 21 września 2021

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się 24 sierpnia br. dla Jubilatów z terenu gminy Siemkowice.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.

Osiągnięcie tak zaszczytnego jubileuszu jest dowodem na to, że można wspólnie  przetrwać wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Te wspólne 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Zofia Kotynia, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Moryń, Radny Rady Powiatu Pajęczańskiego Tadeusz Ślusarek, Sekretarz Gminy Magdalena Beksa, Skarbnik Gminy Iwona Grzegorczyk-Namyślak oraz Halina Warzycha inspektor w Urzędzie Gminy. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Siemkowice.

Włodarz gminy pod adresem dostojnych Jubilatów skierowała słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie podkreślając, że swoją pracą jubilaci przyczynili się także do rozwoju naszej małej ojczyzny, dlatego też, to ważne wydarzenie dla naszej społeczności lokalnej.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i upominki okolicznościowe. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

1. Halina i Alojzy Blacharczyk
  2. Helena i Zdzisław Drewniak
  3. Lucja i Jan Janeccy
  4. Grażyna i Jana Jarosińscy
  5. Mirosława i Kazimierz Jędrysiak
  6. Zofia i Ireneusz Kluska
  7. Wiesława i Zdzisław Lamorscy
  8. Halina i Czesław Mielczarkowie
  9. Marianna i Wacław Muszkiet
  10. Zofia i Tadeusz Niedzielscy
  11. Zofia i Zenon Niedzielscy
  12. Romualda i Stanisław Pawlak
  13. Bożena i Lucjan Pędziwiatr
  14. Lucja i Henryk  Pietrzyńscy
  15. Krystyna i Zdzisław Sobczakowie
  16. Zdzisława i Aleksander Sowala
  17. Teresa i Stanisław Swędrak
  18. Maria i  Ksawery Ścigałowie
  19. Cecylia i Edmund Wałek
  20. Mirosława i Zenon Zając

Życzymy Drogim Jubilatom wielu lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku byście mogli świętować kolejne jubileusze, radości każdego  dnia oraz  wszelkiej pomyślności.