Dzisiaj jest Poniedziałek. 24 stycznia 2022. Imieniny obchodzą Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz. Do końca roku zostało 342 dni.
Złote Gody 2021
Autor: Administrator   
wtorek, 21 września 2021

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się 24 sierpnia br. dla Jubilatów z terenu gminy Siemkowice.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.

Osiągnięcie tak zaszczytnego jubileuszu jest dowodem na to, że można wspólnie  przetrwać wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Te wspólne 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Zofia Kotynia, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Moryń, Radny Rady Powiatu Pajęczańskiego Tadeusz Ślusarek, Sekretarz Gminy Magdalena Beksa, Skarbnik Gminy Iwona Grzegorczyk-Namyślak oraz Halina Warzycha inspektor w Urzędzie Gminy. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Siemkowice.

Włodarz gminy pod adresem dostojnych Jubilatów skierowała słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie podkreślając, że swoją pracą jubilaci przyczynili się także do rozwoju naszej małej ojczyzny, dlatego też, to ważne wydarzenie dla naszej społeczności lokalnej.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i upominki okolicznościowe. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

 1. Halina i Alojzy Blacharczyk
 2. Helena i Zdzisław Drewniak
 3. Lucja i Jan Janeccy
 4. Grażyna i Jana Jarosińscy
 5. Mirosława i Kazimierz Jędrysiak
 6. Zofia i Ireneusz Kluska
 7. Wiesława i Zdzisław Lamorscy
 8. Halina i Czesław Mielczarkowie
 9. Marianna i Wacław Muszkiet
 10. Zofia i Tadeusz Niedzielscy
 11. Zofia i Zenon Niedzielscy
 12. Romualda i Stanisław Pawlak
 13. Bożena i Lucjan Pędziwiatr
 14. Lucja i Henryk  Pietrzyńscy
 15. Krystyna i Zdzisław Sobczakowie
 16. Zdzisława i Aleksander Sowala
 17. Teresa i Stanisław Swędrak
 18. Maria i  Ksawery Ścigałowie
 19. Cecylia i Edmund Wałek
 20. Mirosława i Zenon Zając

Życzymy Drogim Jubilatom wielu lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku byście mogli świętować kolejne jubileusze, radości każdego  dnia oraz  wszelkiej pomyślności.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Siemkowice z lotu ptaka


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów