Dzisiaj jest Wtorek. 7 grudnia 2021. Imieniny obchodzą Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł. Do końca roku zostało 25 dni.
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład dla Gminy Siemkowice
Autor: Administrator   
poniedziałek, 25 października 2021

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Siemkowice zgodnie z opublikowanymi wynikami pierwszej edycji naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych otrzymała dofinansowanie w wysokości 6 750 000,00 zł.

Gmina otrzymała dofinansowanie w ramach Priorytetu II Programu: Budowa lub modernizacja infrastruktury kulturalnej i turystycznej na projekt pn. „Rewitalizacja Zabytkowego Dworu Obronnego i Parku w Siemkowicach”.

Projekt polega na przeprowadzeniu prac konserwatorskich polegających na przebudowie zabytkowego budynku dworu, zagospodarowania otoczenia i rewitalizacji zabytkowego parku  w Siemkowicach. Celem prac jest zachowanie i ochrona istniejących walorów historyczno-kulturowych i przyrodniczych całego zespołu podworskiego w Siemkowicach oraz doprowadzenie do takich jego przekształceń (rewaloryzacji), aby mógł służyć w ramach potrzeb społecznych, edukacyjnych i przyrodniczych mieszkańcom gminy.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Siemkowice z lotu ptaka


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów