Dzisiaj jest Wtorek. 7 grudnia 2021. Imieniny obchodzą Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł. Do końca roku zostało 25 dni.
Inwestycje drogowe Gminy Siemkowice w 2021 r.
Autor: Marcin Smejda
środa, 27 października 2021

Gmina Siemkowice w roku bieżącym wykonała 3 inwestycje drogowe polegające na przebudowie odcinków dróg, a także lokalne remonty cząstkowe masą asfaltową oraz kruszywem drogowym. Wartość inwestycji oraz remontów inwestycyjnych w 2021 r. wyniosła blisko 850 000,00 zł.

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Radoszewice – Górki.

Największą inwestycją była przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Radoszewice – Górki. Zadanie polegało na przebudowie drogi wewnętrznej o funkcji dojazdowej do gruntów rolnych na odcinku Radoszewice – ul. Górki. Projekt obejmował przebudowę drogi na odcinku długości 884 m do następujących parametrów: podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego, jezdnia bitumiczna (warstwa ścieralna i wiążąca łącznie 7 cm) o szerokości 4,0 m, obustronne pobocza tłuczniowe szerokości 0,75 m, nowe oznakowanie pionowe drogi.

Wartość całkowita zadania wyniosła 386 858,63 zł. Gmina na realizację ww. odcinka drogi dojazdowej do gruntów rolnych otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w kwocie 149 040,00 zł. W dniu 18 października 2021 r. droga została oficjalnie oddana do użytku. W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięła Pani Iwona Koperska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Przebudowa drogi w miejscowości Mazaniec – Kolonia Lipnik

Kolejną inwestycją było wykonanie przebudowy drogi wewnętrznej na odcinku Mazaniec – Kolonia Lipnik. Projekt obejmował przebudowę jezdni do 3,5 m szerokości (warstwa ścieralna i wiążąca łącznie 7 cm) wraz z obustronnymi poboczami 0,75 m. Długość przebudowywanego odcinka drogi to 876 metrów.

Wartość całkowita zadania wyniosła 237 956,06 zł sfinansowano w całości z budżetu Gminy Siemkowice.

Przebudowa drogi dojazdowej do boiska sportowego w miejscowości Lipnik

W czerwcu tego roku oddano do użytku również drogę dojazdową bo boiska sportowego w miejscowości Lipnik. Teren rekreacyjny w Lipniku będący własnością Gminy Siemkowice, na którym znajdują się boisko sportowe do piłki nożnej, boisko do piłki siatkowej, siłownia zewnętrzna oraz altana wraz z miejscem rekreacyjnym wymagał odpowiedniego dojazdu. Projekt przewidywał przebudowę jezdni do 4 metrów szerokości (warstwa ścieralna i wiążąca łącznie 7 cm)  wraz z obustronnymi poboczami 0,5 m. Długość przebudowywanego odcinka drogi wyniosła 330 metrów.

Wartość całkowita inwestycji to 112 069,03 zł, która również w całości pochodziła ze środków własnych Gminy.