Dzisiaj jest Wtorek. 25 stycznia 2022. Imieniny obchodzą Miłosz, Miłowan, Miłowit, Paweł, Tatiana, Tacjanna. Do końca roku zostało 341 dni.
Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/odblaskowy_pierwszak_20211
Akcja profilaktyczna ,,Odblaskowy Pierwszak” w gminie Siemkowice
Autor: Irena Biecuszek   
wtorek, 07 grudnia 2021
Na przełomie października i grudnia 2021 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie - asp. szt. Zbigniew Kleszczyński i sierż. sztab. Mariusz Tkaczyński spotkali się z uczniami  klas pierwszych szkoły podstawowej w Siemkowicach, Lipniku i Radoszewicach, by porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Spotkania realizowane są w ramach corocznej akcji profilaktycznej „Odblaskowy Pierwszak”.

W czasie spotkań policjanci przypomnieli zasady ruchu drogowego. Dzieci mogły usłyszeć jakie obowiązki ma pieszy, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i jaką ważną rolę pełnią odblaski. Omówiono także obowiązujące zasady dla rowerzysty i w jakie elementy powinien być wyposażony rower. Dzieci miały możliwość zadawania pytań prelegentom, a także same podzieliły się swoimi historiami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Na koniec każdy pierwszak otrzymał zestaw odblaskowy tj. kamizelkę, opaskę i naklejkę, który został ufundowany przez Wójta Gminy Siemkowice. Łącznie 48 pierwszaków z terenu naszej Gminy zostało wyposażonych w elementy odblaskowe. Uczniowie zapewnili, ze będą nosić otrzymane kamizelki odblaskowe i gadżety, a my mamy nadzieję, że wszyscy dotrzymają danego słowa! Pierwszoklasiści podziękowali gościom za przybycie i przekazaną wiedzę.

{gallery}odblaskowy_pierwszak_20211:180:160:0:0{/gallery}

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Siemkowice z lotu ptaka


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów