Dzisiaj jest Wtorek. 25 stycznia 2022. Imieniny obchodzą Miłosz, Miłowan, Miłowit, Paweł, Tatiana, Tacjanna. Do końca roku zostało 341 dni.
poniedziałek, 27 grudnia 2021

Urząd Gminy w Siemkowicach informuje mieszkańców, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przyznał Gminie Siemkowice dotację na realizację zadania pn.: „Usuwanie i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Siemkowice – etap VII”

W ramach zadania z terenu gminy Siemkowice usunięto blisko 83 tony materiałów zawierających niebezpieczny dla zdrowia i życia azbest. Łączna wartość przedsięwzięcia wyniosła 32 848,59 zł netto, z czego dotacja z WFOŚiGW we Łodzi wyniosła 28 127,00 zł netto , Zakres zadania obejmował zabezpieczenie, załadunek, transport na składowisko i unieszkodliwienie materiałów zawierających azbest zmagazynowanych na nieruchomościach.