Dzisiaj jest Wtorek. 27 października 2020. Imieniny obchodzą Frumencjusz, Iwona, Sabina, Siestrzemił, Wincenty. Do końca roku zostało 66 dni.
Relacja z festynu w Ożegowie

27 czerwca 2012

Ale była zabawa!

17 czerwca 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Ożegowie odbył się Festyn Rodzinny, któremu przyświecało motto: „Wieś teatrem – życie spektaklem”.

O godzinie 14.00 pani dyrektor Grażyna Wojtal powitała zebranych i zaprosiła do wspólnej zabawy. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Rodzice mogli podziwiać talenty swoich pociech. Uczniowie z koła teatralnego wraz z opiekunkami – panią R. Byczewską, panią B. Wojtyrą i panią A. Marczak przygotowali i zaprezentowali widowisko pt. „Wieś teatrem – życie spektaklem”. W przedstawieniu nawiązali do regionalnych tradycji i zwyczajów takich jak: kiszenie kapusty, pierzajki, nabożeństwo majowe, swaty, zaręczyny, wesele, żniwa, dożynki. Festyn uświetnił też koncert zespołu muzycznego Si - LORD.

Występy zostały entuzjastycznie przyjęte przez zgromadzoną widownię.

W czasie festynu trwała Loteria Fantowa – „Ludowa” oraz aukcja prac dzieci. Do wspólnej zabawy i konkursów zachęcała prowadząca imprezę – pani Jadwiga Freus.

Punktem kulminacyjnym festynu było losowanie nagrody głównej Loterii Fantowej – „Ludowa”. Rower ufundowała pani wójt Zofia Kotynia, która również zaszczyciła nas swoją obecnością.

Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Na placu szkolnym pojawiła się karuzela, dmuchany zamek i trampolina. W niedzielne popołudnie teren wokół szkoły był pełen gwaru i wesołej zabawy.

Przez cały festyn o żołądki gości troszczyli się rodzice serwując świeżonkę, zapiekanki, chleb ze smalcem i ogóreczkiem. Na deser można było zakupić pyszne ciasta upieczone przez rodziców uczniów, desery lodowe, kawę i herbatę.

Oj działo się działo!!! Trudno to wszystko opisać. Festiwal smaków i kolorów, rodzinnej radości i rozrywki długo zostanie w pamięci całej społeczności lokalnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy uczniom za humor i wspólną dobrą zabawę, rodzicom za wsparcie  i zaangażowanie, hojnym sponsorom za wkład w organizację festynu.

Fotorelacja: