Dzisiaj jest Sobota. 22 lutego 2020. Imieniny obchodzą Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz, Wrócisław. Do końca roku zostało 314 dni.
Inwestycje w gminie 2011 - 2012
  • Na budynku Urzędu Gminy wykonana została przebudowa dachu wraz z ociepleniem stropu z wełny mineralnej,

• Wykonany został dywanik asfaltowy na  drodze w miejscowości  Katarzynopole – Zmyślona o długości 2,06 km, wartość zadania 243 tys. zł w tym otrzymane  dotację z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych i Leśnych Województwa Łódzkiego w kwocie 110 tys. zł,

• został  położony dywanik asfaltowy o długości 2,3 km na drodze Ignaców – Miętno wartość zadania wyniosła 204 tys. zł

• Wspólnie z Powiatem Pajęczańskim wykonana została  przebudowa drogi powiatowej nr 4536E w miejscowości Radoszewice o długości 1,4 km - wartość inwestycji wyniosła 1mln 136 tys. zł, w tym udział środków gminy 200 tys. zł oraz przebudowę drogi powiatowej nr 3525 Zmyślona-Bugaj Radoszewicki, na wykonanie w/w zadania przeznaczono środki finansowe w wysokości 170 tys. zł udział środków Gminy 50 tys. zł.

• Została wykonana sieć wodociągowa przy ul. Sienkiewicza w miejscowości Siemkowice oraz na odcinku Dolina w miejscowości Zmyślona. Długość wykonanej sieci  wodociągowej wynosi 1,3 km;

• Została wykonana sieć kanalizacji deszczowej na odcinku ok. 250 mb przy ul. Targowej w Radoszewicach.

• Został wykonany chodnik z kostki brukowej od ulicy Szkolnej do placu parkingowo-targowego  przy ul. 18-stycznia w Siemkowicach oraz ogrodzenie w/w placu

• Przy budynku Szkoły Podstawowej w Lipniku wykonano parking.

• Uporządkowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Radoszewice, Lipnik i Ożegów poprzez remont chodników. Koszt inwestycji to 1.735.575 zł, w tym dofinansowanie wynosi 1.121.019 zł.

• Trwa przebudowa dachu na Publicznym Przedszkolu w Siemkowicach. Wartość zadania wynosi około 200 tys. zł

• 18 lipca 2012 r. rozpoczęła się budowa boiska wielofunkcyjnego Orlik 2012 z lokalizacją przy Publicznym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Siemkowicach. Zadanie to finansowane jest z funduszy Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 333 tys. zł oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 500 tys. zł, pozostałe środki w kwocie 300 tys. zostały zabezpieczone w budżecie gminy.