Dzisiaj jest Sobota. 22 lutego 2020. Imieniny obchodzą Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz, Wrócisław. Do końca roku zostało 314 dni.
Dożynki Parafialne w Kościele św. Marcina w Siemkowicach

W dniu 16 września 2012 roku uroczystą mszą dziękczynna mieszkańcy parafii Siemkowice podziękowali Bogu za udane zbiory. Do kościoła przyniesione zostały wieńce dożynkowe z miejscowości Siemkowice, Ożegów, Ignaców i Podrwinów. Po uroczystej mszy gospodynie częstowały chlebem i miodem.

Fotorelacja:

Duże zainteresowanie wzbudziła wystawa fotograficzna przygotowana przez młodzież Gimnazjalną przedstawiająca naszych mieszkańców na przestrzeni lat.

Po występach uczniów na scenie zaprezentował się zespół młodzieżowy

Si –LORD składający się z absolwentów naszych szkół.

Na scenie gościły również zespoły LA BOCHEMA i WAKANS przy których zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy.

Nie zabrakło stoisk sołeckich, straganów, prezentacji z wyrobami rękodzieła ludowego oraz atrakcji dla dzieci.

Było coś dla ducha i dla ciała

Uczestniczyło 10 sołectw. Lipnik, Radoszewice, Laseki, Ignaców – Miętno, Boreki, Łukomierz, Zmyślona, Mokre, Ożegów i Siemkowic.

Na przepięknie przygotowanych straganach, członkowie Rad Sołeckich częstowały gości biesiadnych daniami. Był bigos staropolski i po cygańsku, zupa chrzanowa , chrzan tarty od Pana Kazimierza Cieśli wpisany na listę produktów tradycyjnych , gulasz, grochówka, leczo, był chleb swojski ze smalcem, miodem, kiełbaski swojskie, placki drożdżowe, strogonow.

Oprócz dań wymienionych sołectwa przygotowały dania, które dawniej gotowane były na naszych wsiach, a pamiętają te potrawy jedynie najstarsi mieszkańcy Gminy.

Kluski z banią przygotowane przez sołectwo - Ożegów, jagły na zakwasie z Siemkowic, zupa chrzanowa z Lipnika oraz bania z ryżem.

Borki na biesiadzie zaprezentowały starodawne placki tak zwane mace, na blasze pieczone z twarożkiem i masełkiem swojskiej roboty.

Laski ugotowały zalewajkę na członkach. Zmyślona też zalewajkę lecz na innych grzybach. Z Łukomierza była przaśna kapusty z grochem, Ignaców Miętno podały kluski myszki ze skwarkami.