Dzisiaj jest Piątek. 22 listopada 2019. Imieniny obchodzą Cecylia, Marek, Maur, Wszemiła. Do końca roku zostało 40 dni.
Spotkanie Aktywizujące

W dniu 4.12.2012 r. odbyło się spotkanie aktywizujące w Gminie Siemkowice, podczas którego została przedstawiona przez Panią Halinę Janecką bardzo popularna sztuka rękodzielnicza jaką jest szydełkowanie. Największą atrakcją spotkania był występ lokalnego kabaretu „Malwinki”, który przedstawił obrządek zmówin, ukazując piękno miejscowej gwary i starodawnych tradycji. W spotkaniu udział wzięli lokalni liderzy, sołtysi oraz przedstawiciele rad sołeckich, władzę samorządowe w osobach Wójt Gminy Pani Zofia Kotynia oraz sekretarz Gminy Pani Magdalena Beksa. Wszyscy mogli wysłuchać informacji Pani Agaty Nowak z Lokalnej Grupy Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty” oraz zapoznać się z możliwością pozyskania środków unijnych.

Fotorelacja: