Dzisiaj jest Poniedziałek. 14 października 2019. Imieniny obchodzą Alan, Bernard, Dominik, Dzierżymir, Fortunata, Kalikst, Kaliksta. Do końca roku zostało 79 dni.
Cyfryzacja telewizji naziemnej

Cyfryzacja telewizji naziemnej w Polsce, czyli zastąpienie tradycyjnej techniki nadawania analogowego nowoczesną techniką cyfrową, należy do jednego z najważniejszych projektów w sferze publicznej. Sygnał analogowy ma być całkowicie zastąpiony przez cyfrowy nie później niż do dnia 31 lipca 2013 roku. W województwie łódzkim całkowite wyłączenie sygnału analogowego planowane jest na maj 2013 roku.

Proces wyłączeń nadawania analogowego przebiega etapami - rozpoczął się 7 listopada 2012 roku i zgodnie z ustawą z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej zakończy się do końca lipca 2013 r.

Tegoroczne wyłączenia emisji analogowej obejmą następujące obszary rezerwacyjne (wg głównych nadajników):

• 22 kwietnia 2013 r.: Częstochowa/Wręczyca Wlk, Gorlice, Kłodzko/Czarna Góra, Opole/Chrzelice, Rabka/Luboń Wielki, Szczawnica/g. Przechyba, Tarnów/g. Św. Marcina, Wrocław/Śleża, Zakopane/Gubałówka.
  • 20 maja 2013 r.: Białogard/Sławoborze, Bydgoszcz/Trzeciewiec, Gniezno/Chojna, Kalisz/Mikstat, Katowice/Kosztowy, Konin/Żółwieniec, Koszalin/Gołogóra, Kraków/Chorągwica, Lębork/Skórowo Nowe, Łódź/Komin EC-4, Piła/Rusinowo, Świnoujście/ul. Chrobrego.

Więcej informacji na http://cyfryzacja.gov.pl