Dzisiaj jest Piątek. 20 września 2019. Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant. Do końca roku zostało 103 dni.
Złote Gody

20 grudnia 2012 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Siemkowicach odbyło się uroczyste spotkanie 11 par małżeńskich z terenu gminy, które obchodziły zaszczytny jubileusz 50-lecia oraz 55-lecia pożycia małżeńskiego.  Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie 22 małżonkom medali za wieloletnie pożycie małżeńskie przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Medale otrzymali Państwo:

1. Korbaczyńska Irena i Jan
  2. Kowalczyk Janina i Władysław
  3. Kruk Lucyna i Jan
  4. Kula Stanisława i Edward
  5. Łyskawa Stanisława i Stanisław
  6. Marchewka Wiesława i Stanisław
  7. Marczak Kazimiera i Roman
  8. Muszkiet Danuta i Bolesław
  9. Różańska Teresa i Stanisław
  10. Śliwa Jadwiga i Władysław
  11. Cłapa Janina i Jan

W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczyła Wójt Gminy Zofia Kotynia. Natomiast upominki i kwiaty wręczyli: Przewodniczący Rady Gminy Siemkowice – Waldemar Moryń wraz z Radnym Powiatu Pajęczańskiego - Tadeuszem Ślusarkiem, Sekretarzem Gminy - Magdaleną Beksa. Z okazji Złotych i Szmaragdowych Godów dostojnym jubilatom składano życzenia dalszych wspólnych lat życia w zdrowiu, szczęściu i kolejnych rocznic pożycia małżeńskiego. Dodatkowo obchody jubileuszu uświetnił swoim śpiewem chór szkolny po czym jubilaci mieli okazję podzielić się swoimi wspomnieniami i refleksjami podczas uroczystego poczęstunku.

Fotorelacja: