Dzisiaj jest Poniedziałek. 14 października 2019. Imieniny obchodzą Alan, Bernard, Dominik, Dzierżymir, Fortunata, Kalikst, Kaliksta. Do końca roku zostało 79 dni.
Akcja oddawania krwi w Gminie Siemkowice

7 marca 2013 roku, w godzinach od 9:00 do 11:30 sala konferencyjna Urzędu Gminy w Siemkowicach była miejscem gdzie każdy mógł przyjść i oddać honorowo krew.

W celu zgromadzenia odpowiedniej ilości zainteresowanych honorowym krwiodastwem osób, na Facebooku powstała specjalna grupa pod nazwą SMOK - skrót ten powstał od nazwy Siemkowickie Masowe Oddawanie Krwi. W grupie tej, na stronie Ożegowa i Lipnika oraz na stronie KS Radoszewice, na słupach ogłoszeniowych oraz w kościołach została podana informacja o planowanej akcji.Do punktu zgłosiło się 20 osób, z czego 15 oddało krew, pozostałe 5 zostało zarejestrowanych w centrum krwiodawstwa.

Planowane są kolejne akcje.