Dzisiaj jest Poniedziałek. 14 października 2019. Imieniny obchodzą Alan, Bernard, Dominik, Dzierżymir, Fortunata, Kalikst, Kaliksta. Do końca roku zostało 79 dni.
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/wieczornica,crop=1,crop_factor=35
Wieczornica lokalnych poetów

_____Pod tym hasłem 15 marca 2013 roku w Urzędzie Gminy w Siemkowicach odbyła się wieczornica poświęcona twórczości lokalnych poetów. Pomysł wieczornicy narodził się w głowie nauczycielki muzyki Pani Dominiki Brożyna która przekonała i włączyła nauczycieli miejscowych szkół.

_____Wiersze Marii Marchewkowej deklamowałi uczniowie szkoły podstawowej z Siemkowic, Małgorzaty Zając uczniowie z Lipnika, Stefana Łakomego z Radoszewic, z Ożegowa Janiny Kaźmierczak i Marcina Brożyny.

_____Sala konferencyjna w urzędzie zmieniła w tym dniu swój wygląd. Świece, kwiaty oraz odpowiednia dekoracja, pozwoliła słuchającym poczuć się wyjątkowo. Wieczornica nie miałaby tak wspaniałej oprawy gdyby nie zespół ,,Si - LORD”, recytacje przeplatały piosenki liryczne, które współgrały z czytanymi przez młodzież wierszami.

_____W wieczornicy uczestniczyli Wójt Gminy Pani Zofia Kotynia, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Moryń, członek Zarządu Powiatu Tadeusz Ślusarek, Sekretarz Gminy Magdalena Beksa, ks. Kanonik tutejszej Parafii Stanisław Kochel, nauczyciele i mieszkańcy gminy.

Fotorelacja:

{gallery}wieczornica,crop=1,crop_factor=35{/gallery}