Dzisiaj jest Piątek. 20 września 2019. Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant. Do końca roku zostało 103 dni.
Powiatowe Dożynki w Pajęcznie

_____8 września 2013 roku przy kościele Parafii pw. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie odbyło się tradycyjne święto rolników. Organizatorami tegorocznych dożynek byli:

• Parafia p.w. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie,
  • Urząd Gminy i Miasta Pajęczno,
  • Starostwo Powiatowe w Pajęcznie,
  • Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pajęcznie.

_____Na powiatowych dożynkach nie zabrakło tez przedstawicieli Gminy Siemkowice w składzie delegacji wieńcowej udział wzięli, przedstawiciele sołectw:

• Ignaców Miętno,
  • Mokrego,
  • Zmyślonej,
  • Katarzynopola,
  • Ożegowa,
  • Siemkowic.

Gospodarzami tegorocznych dożynek byli: Jolanta Sobera i Konstanty Klimczak.

_____Uroczystości dożynkowe tradycyjnie rozpoczęły się od przemarszu korowodu dożynkowego na czele z Orkiestrą Dętą OSP Pajęczno oraz mszy św. celebrowanej przez proboszcza Szymona Gołuchowskiego. Podczas mszy delegacje z 6 gmin powiatu pajęczańskiego zaprezentowały wspaniałe wieńce dożynkowe i symbolicznie złożyły upieczone z tegorocznego ziarna chleby, które zostały później podzielone między uczestników dożynek. Po uroczystościach w kościele przedstawiciele gmin,  mieszkańcy, spotkali się na placu przed kościołem gdzie organizatorzy  zapewnili wiele ciekawych atrakcji.  Uroczystość ta była nie tylko podziękowaniem za trud rolników, ale także okazją do wspaniałej zabawy oraz integracji gmin Powiatu Pajęczańskiego.

Fotorelacja: