Dzisiaj jest Piątek. 17 sierpnia 2018. Imieniny obchodzą Anastazja, Angelika, Anita, Bertram, Eliza, Jacek, Jaczewoj, Joanna, Julianna, Liberat, Miron, Zawisza, Żanna. Do końca roku zostało 137 dni.
W sobotę w Osjakowie odbyło się III Wojewódzkie Święto Chrzanu.
Autor: Jadwiga Freus

_____ Gmina Siemkowice jest jedną z pięciu gmin wpisanych w skład zgłębia chrzanowego i zarazem największym zagłębiem chrzanowym, dlatego też nie mogło zabraknąć na tym świecie rolników, oraz przedstawicieli naszej gminy.

_____Goście mogli kosztować kulinarnych przysmaków, między innymi ,,jagieł na zakwasie z chrzanem'' polecanych na stoisku z Siemkowic. Dowiedzieć się czegoś więcej na temat uprawy chrzanu przy stoiskach m.in. ARiMR, ŁODR i LGD "Kraina Wielkiego Łuku Warty". Wyróżniono też rolników seniorów, którzy na naszym terenie uprawiali chrzan zaraz po wojnie.

_____Dla obecnych producentów chrzanu z regionu zorganizowany został konkurs na najdłuższy oraz na najgrubszy korzeń chrzanu - wręczono im także podziękowania i wyróżnienia. Na scenie zaprezentował się kabaret „Malwinki” z specjalnie na tą okoliczność przygotowanym programem na temat chrzanu, gwiazdą wieczoru był zespół Bayer Full.