Dzisiaj jest Piątek. 20 września 2019. Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant. Do końca roku zostało 103 dni.
Złote Gody 2013
Autor: Jadwiga Freus

_____03 października 2013 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Siemkowicach odbyło się uroczyste spotkanie 10 par małżeńskich z terenu gminy, które obchodziły zaszczytny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie małżonkom medali za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Medale otrzymali Państwo:

• Janina i Jan Biecuszkowie,
  • Genowefa i Bohdana Błasiak,
  • Jadwiga i Lucjan Kita,
  • Władysława i Tomasz Kochanowie,
  • Bronisława i Edward Kolanek,
  • Genowefa i Alfons Kowalczyk,
  • Anna i Zygmunt Malisakowie,
  • Danuta i Tadeusz Okolewscy,
  • Ida i Eugeniusz Ścigała,
  • Stanisława i Tadeusz Urbańscy,
  • Bogumiła i Andrzej Warzycha,
  • Janina i Bronisław Zadworny,
  • Zdzisława i Jan Ziaja.

_____W uroczystości wręczania brali udział: Wójt Gminy Siemkowice - Zofia Kotynia, Przewodniczący Rady Gminy - Waldemar Moryń, Radny Powiatu Pajęczańskiego - Tadeusz Ślusarek, Sekretarz Gminy (z-ca Kier. USC) - Magdalena Beksa. W imieniu swoim  oraz  przedstawicieli samorządu gminnego i powiatowego Wójt Gminy Zofia Kotynia złożyła najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata Wspólnego Życia i doczekania w jak najlepszym zdrowiu następnej jubileuszowej uroczystości. W imieniu odznaczonych głos zabrał Pan Bohdan Błasiak dziękując organizatorom za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości. Dodatkowo obchody jubileuszu uświetnił swoim śpiewem chór szkolny po czym jubilaci mieli okazję podzielić się swoimi wspomnieniami i refleksjami podczas uroczystego poczęstunku.

Fotorelacja: