Dzisiaj jest Piątek. 20 września 2019. Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant. Do końca roku zostało 103 dni.
V edycji wojewódzkiego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne "Złota Grusza"

____Wśród najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Łódzkiem w V edycji wojewódzkiego konkursu „Złota Grusza” laureatem w kategorii tradycyjne gospodarstwo agroturystyczne zostali Państwo Urszula i Andrzej Gawędzcy ze Zmyślonej z Gminy Siemkowice.

_____W V edycji konkursu laureatami zostali: tradycyjne gospodarstwo agroturystyczne 1. Gospodarstwo agroturystyczne w Zmyślonej Urszula i Andrzej Gawędzcy (gmina Siemkowice) 2. Gospodarstwo agroturystyczne „Amazonka” Józef Ukleja (gmina: Goszczanów) 3. Gospodarstwo agroturystyczne Sławomir Gut (gmina: Dalików) wyspecjalizowane gospodarstwo agroturystyczne 1. Gospodarstwo agroturystyczne „HALIN” Maria Sikora (gmina Bolimów) 2. Gospodarstwo agroturystyczne „DOLINA KONI” Wiktor Śpionek (gmina Dłutów) 3. Gospodarstwo agroturystyczne „LEŚNY ZAKĄTEK” Jolanta i Janusz Macierzyńscy (gmina Opoczno).