Dzisiaj jest Piątek. 20 września 2019. Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant. Do końca roku zostało 103 dni.
Orszak Trzech Króli
Autor: Jadwiga Freus

_____Orszaki Trzech Króli organizowane w archidiecezji częstochowskiej przeszły 6 stycznia ulicami Częstochowy, Zawiercia, Radomska, Żarek,Wielunia i Działoszynia.
_____Orszak Trzech Króli w Działoszynie rozpoczął się Mszą św. pod przewodnictwem abp. seniora Stanisława Nowaka w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Działoszynie. Mieszkańcy licznie wzięli udział w tym kolorowym święcie w środku zimy.
_____Rodzi się nowa tradycja. Czy w Siemkowicach w przyszłym roku zorganizujemy podobny orszak, w którym uczestniczyć będą mieszkańcy naszej gminy?
_____Trzej Królowie już są. Odwiedzali w tym roku domy zapraszając mieszkańców do organizacji podobnego orszaku w 2015 roku.

Relacja z orszaku Trzech Króli w Działoszynie.