Dzisiaj jest Piątek. 20 września 2019. Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant. Do końca roku zostało 103 dni.
Podsumowanie roku kulturalno-sportowego w powiecie pajęczańskim

 

____Uroczysta, coroczna gala „Podsumowania roku kulturalno sportowego” odbyła się 17 stycznia br. w nowo otwartej świetlicy wiejskiej w Hucie, gm. Kiełczygłów.  Podobnie jak w latach ubiegłych gala była okazją do uhonorowania osób i instytucji w sposób szczególny zaangażowanych w rozwój życia kulturalnego i sportowego w powiecie pajęczańskim oraz do podsumowania najważniejszych wydarzeń kulturalnych minionego 2013 roku.

____W uroczystości udział wzięli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski, Wicewojewoda Łódzki Paweł Bejda oraz samorządowcy z Powiatu Pajęczańskiego.

Wyróżnienia  Starosty Pajęczańskiego za działalność w dziedzinie kultury w 2013 roku:

  1. Chóru „Kwiaty Polne” działającego przy Związku Emerytów i Rencistów w Sulmierzycach
  2. Chóru działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Pajęcznie
  3. Amatorskiego Zespołu Śpiewaczego „Alek i Babki” z Gminy Rząśnia
  4. Kabaretu Ludowego „Malwinki”  z Siemkowic
  5. Stowarzyszenia Rozwoju Kultury i Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Wsi Stróża
  6. Zespołu Śpiewaczego „Trębaczewianie” działającego przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Trębaczew
  7. Zespołu Śpiewaczego „Jankowskie Wolanki” z Gminy Strzelce Wielkie
  8. Związku Młodzieży Wiejskiej z Nowej Brzeźnicy
  9. Środowiskowego Domu Samopomocy w Bobrownikach
  10. Zespołu Si-LORD z Gminy Siemkowice
  11. Pani Małgorzaty Troniny
  12. Pani Gabrieli Ryś
  13. Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie
  14. Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Janusza Korczaka w Działoszynie
  15. Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie
  16. Pana Zygmunta Reja
  17. Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie

Wyróżnienia  Starosty Pajęczańskiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu w 2013 roku (sportowcy)

  1. Dorota Kubica - podnoszenie ciężarów
  2. Joanna Wrona - sztuki walki – tekwon-do
  3. Dawid Kotynia - sztuki walki – tekwon-do
  4. Jakub Wiktor - sztuki walki – tekwon-do
  5. Julia Mesjasz - pływanie
  6. Martyna Skrzypecka - pływanie
  7. Klaudia Jura - pływanie
  8. Cezary Bzdak - kolarstwo
  9. Maciej Uryszek - kolarstwo
  10. Paweł Kluczny - rugby dla niepełnosprawnych
  11. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Libero” Pajęczno - piłka siatkowa

Wyróżnienia  Starosty Pajęczańskiego za działalność w dziedzinie sportu w 2013roku (trenerzy i działacze)

  1. Marek Kotynia
  2. Paweł Wolski
  3. Robert Koj
  4. Zbigniew Słomski
  5. Ks. Rafał Gniła
  6. Maciej Mielczarek

Wyróżnienia Starosty Pajęczańskiego i podziękowania za mecenat w dziedzinie  kultur i sportu w 2013roku ( sponsorzy)

  1. Panu Dariuszowi Gawlakowi – Prezesowi Zarządu Cementowni Warta S.A. . (mecenat w kulturze i sporcie)
  2. Panu Jackowi Kaczorowskiemu – Prezesowi Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. (mecenat w kulturze)
  3. Pani Zdzisławie Tyka – Prezesowi Zarządu Nadwarciańskiego Banku Spółdzielczego w Działoszynie (mecenat w kulturze)
  4. Panu Florianowi Stefankowi – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Stehcemp” (mecenat w kulturze)
  5. Panu Arturowi Szczepaniakowi -  Zakład Produkcyjno-Handlowy „Admat-Pol”
  6. Panu Zygmuntowi Paśnikowi – Prezesowi Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Sulmierzycach (mecenat w kulturze)
  7. Lokalnej Grupie Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty” w Osjakowie (mecenat w kulturze)

Wyróżnienia Starosty Pajęczańskiego we współzawodnictwie sportowym Szkół  oraz Ludowych Zespołów i Klubów Sportowych z terenu Powiatu Pajęczańskiego.


W 2013r. klasyfikacje końcowe przedstawiają się następująco:


Współzawodnictwo Szkół Podstawowych , Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2012-2013.


Szkoły Podstawowe

Kategoria Dziewcząt

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Raciszyn

2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Siemkowice

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Pajęcznie


Kategoria Chłopców

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Siemkowice

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Kiełczygłowie

2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Nr 2 w Działoszynie

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Pajęcznie

 

Gimnazja

Kategoria Dziewcząt

3 miejsce – Gimnazjum Sulmierzyce

3 miejsce – Gimnazjum Działoszyn

2 miejsce – Gimnazjum Pajęczno

1 miejsce – Gimnazjum Kiełczygłów

 

Kategoria Chłopców

3 miejsce – Gimnazjum Kiełczygłów

2 miejsce – Gimnazjum Strzelce Wielkie

1 miejsce – Gimnazjum Pajęczno

 

Szkoły Ponadgimnazjalne

1 miejsce - Zespół Szkół w Pajęcznie

2 miejsce - Zespół Szkół w Działoszynie

 

Współzawodnictwo Ludowych Zespołów i Klubów Sportowych

3 miejsce - Ludowy Klub Sportowy „Czarni” Rząśnia

2  miejsce - Ludowy Klub Sportowy Unia Sulmierzyce

1 miejsce - Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Działoszynie

 

____Z okazji 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego wyróżniającym się działaczom z terenu powiatu pajęczańskiego za wieloletnie upowszechnianie sportu szkolnego Zarząd Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego przyznał medale. Uhonorowano medalem następujące osoby:

1. Cezary Cichowlas, Zenon Idzikowski, Wacław Wróblewski, Paweł Pietruszka, Arkadiusz Beśka, Radosław Marczak, Marek Bednarski, Piotr Trawczyński, Karol Czeropski

____Medale wręczyli: Starosta Pajęczański Jan Rys oraz członek Zarządu Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego- wiecestarosta Jacek Lewera.

 
 

Polecane Strony


GOPS Siemkowice


Poznaj Siemkowice z LGD


Siemkowice z lotu ptaka



Punkt Przedszkolny "Przedszkole szansą na lepszy start"


Adopcja psów


Gospodarka Łowiecka


Pomoc w zarządzaniu mikro firmą


Program Aktywny Samorząd


Radio Zw - Rowerem przez region


Szkoła Podstawowa w Radoszewicach

Szkoła Podstawowa w Radoszewicach


Szkoła Podstawowa w Lipniku


Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów


Informacja Turystyczna

Baza Informacyjna


Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego

Oficjalna Strona Powiatu Pajęczańskiego